Tanıtım

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, 2011/2088 sayılı Bakanlar Kurulu kararının 28031 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmasıyla 20 Ağustos 2011 tarihinde kurulmuştur. Enstitümüz Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesinde bulunan Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı altındaki bazı anabilim dallarının Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne aktarımı sonucu, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı güz dönemi itibariyle faaliyete geçmiş olup Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi binası içinde faaliyetlerine devam etmektedir.
Enstitümüzde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Temel Eğitim ve Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi anabilim dallarında çeşitli tezli ve tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim-öğretim yapılmaktadır. Yüksek Öğretim Kurumu'nun belirlediği program açma ve yürütme ölçütlerine bağlı olarak öğrenci alınamayan yüksek lisans ve doktora programlarına, gerekli nicelik ve nitelik sağlandığında ivedilikle öğrenci alınması planlanmaktadır.

PROGRAMLARIMIZ

* Öğrenci alım kriterlerini sağlamadığı için öğrenci alımı yapılmamaktadır.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü Eğitim Fakültesi Kat:4 Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.